Tretry

Mojí velkou zálibou je sledovat postupný vývoj atletických "bot" neboli treter, proto se Vám pokusím říci pár řádků o tretrách, které jsem potkal nebo vlastním.

ADIDAS MEN´S ADISTAR HIGH JUMP

Firma Adidas vložila do této tretry velmi úsilí,což se vyplatilo. V těchto tretrách skáčou nejlepší skokani světa jako třeba Tomáš Janků. Tretra byla vyrobena pro největší pohodlí a zároveň cíle skokanů. Má k dispozici 10 hřebů, které jsou součástí balení. Výhodou je, že oproti starší verzi mají tretry spodek boty z jedné pogumované části a případně se tak nemohou zlomit či nalomit. K zapínání slouží nejprve tkanice a následně zip. Výhodou od Nike je, myslím si, tvrdší přední strana tretry (špička) a tím se smazává účinek škrtání při odraze…Oproti této tretře nemám jiné výhrady a myslím si,že velmi dobře slouží elitním skokanům světa.
Cena:ČR 4500,- USA 109,99$ přibližně 2200,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):10

ADIDAST MEN´S ADISTAR DISCUS

Elitní tretra pro hod diskem či kladivem. Je uzpůsobena pro točivé disciplíny. Speciální neobvyklí design oranžové kontrastující s černou a bílou. Tretra je konstruována pro extrémní podporu nohou při odhodu a pro vyvinutí co největší rychlosti v otočce zároveň pro maximální stabilitu. Spodní část je navržena z gumy a vyrobena z malými výstupky po celé délce chodidla. Vrhačská bota je velmi pohodlná a k utažení slouží tkanice a následně široký zip. Tretra pro vrcholné vrhače a proto je velmi slibně finančně oceněna.
Cena:ČR 4500,- USA 109,99$ přibližně 2200,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):10

NIKE MEN´S ZOOM HJ III

Opět jedna z treter z nové série Nike pro rok 2008. Výškařka tretra, která je vyvinuta na základě její předchůdkyně Nike Men's Zoom HJ II. Tretra má nový výrazný design, kontrast bílé, modré a žluté barvy. Tretra má k dispozici 11 hřebů a její spodní část je vyrobena z jedné části gumy, která je vytvarována do malých výběžků. M8á dobře vyztuženou podélnou klenbu a je pevná jak ,,cíp“. K upínání slouží nejdříve tkanice a poté široký suchý zip. Tretra je dobře odvzdušněna díky síťkované části na nártu. Na rozdíl od své předchůdkyně má nová tretra na špičce vyšší konec pogumované spodní části a nad ní je ještě pruh plastové látky, která je odolná vůči sedření. Nemám, co bych této skvělé tretře vytkl, až na to, že v Česku není k dispozici.
Cena:USA 109,99$ přibližně 2200,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):10

NIKE ZOOM SUPERFLY R2

Je tu další novinka na našem trhu. Nová tretra, která je vyrobena ze starší sestry SUPERFLY. Je navržena, vyvinuta a testována s nejrychlejšími sprintery světa. Technická tretra určená pro sprinty na krátké tratě a krátké překážky. Má velkou podporu ve velmi dobře zpevněné podélné klenbě. Skoro celá podélná klenba je vyrobena z pevného plastu, který podporuje ideální běh.. Je velmi dobře odlehčena a výborně vzdušná. K upevnění slouží dva suché zipy, které jsou umístěny vhodně v oblasti nártu, kde je potřebné zpevnění. Poté jsou zde i tkanice. Vnitřek tretry je příjemný a dobře se v nich běhá na boso. K podpoře v běhu slouží ještě také vyztuženější pata. K aktivnímu běhu je k dispozici osm hřebů a trnové výstupky okolo nich. K této tretře nemám žádných výhrad a přeji hodně štěstí s těmito tretrami a jen tiše závidím…
Cena:ČR 4490,- USA 89,99$ přibližně 1600,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):10

ADIDAS MEN´S BEIJING SPRINT

Po delší době se opět ozývám z této rubriky. Máme tu novou olympijskou sérii treter a to od značky adidas. Vybral jsem si sprinterskou tretru, protože je navržena pro sprintery s nejvyššími ambicemi. Má ty nejlepší věci od svých dvou předchůdkyň.Vybírají si ji ti atleti, kteří chtějí mít velký cit v tretrách a na některých stránkách ji přirovnávají ke ,,druhé kůži“. Je velmi lehká díky pytlovaném nebo děrovaném svršku. Má velmi dobře zpevněnou podélnou klenbu a na podporu běhu je k dispozici 6hřebů. K zavazování slouží tkanice. Tretra je vyjímečná už jen pro svůj barevný vzhled. Nenašel jsem na nic nějaké chyby takže ode mě dostává velmi dobrou známku.
Cena:ČR není k dispozici USA 99,99$ přibližně 1800,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):10

NIKE MEN´S ZOOM POWERCAT

Tato tretra byla speciálně vyvinuta s nejrychlejšími atlety světa. Má plnou podporu podélné klenby, čímž Vám umožní pohybovat se plně po přední ploše chodidla. Tretra je velmi pohodlná a je navržena z nejlehčích materiálů. K rychlosti je uzpůsobeno osm hřebů s možnými nástavci. Jediná vada na této jinak suprové tretře je její rychlé opotřebení. Naneštěstí pro někoho není k dostání v ČR, jen po objednání ze zámořských stránek. V těchto tretrách závodil např. Asafa Powell nebo český dorostenec Saša Herman.
Cena:ČR k nedostání USA 59,99 $ přibližně 1250,-(nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):9

ADIDAS MEN´S DEMOLISHER 2

Tretra uzpůsobená těm nejlepším světovým sprinterům jako Moric Green. Je extrémně lehká a přišita na nohu silovým sprinterům zejména na 100m a 110m překážek. Má silně zpevněnou klenbu, což z ní dělá monstrózní závodní typ. Tretra je aerodynamicky vyrobena a najdou se zde mikropóry pro ventilaci. K dispozici je zde 8 hřebů.ale nedoporučoval bych ty původní, přibalené. Ze zkušenosti se ihned zohýbají a nejdou následně odšroubovat. K utáhnutí jsou připraveny tkanice a zip. Prodavači ji nedoporučují na sprinty nad 100m. Nevím,co je na tom pravdy, protože Roman Šebrle v nich běhá i hezkou čtvrtku.
Cena:ČR 4000,- USA 99,99$ přibližně 2000,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):9

ASICS MEN´S JAPAN LITE-NING

Tretra navržená pro elitní sprintery od firmy Asics. Pracovníci této firmy vynaložili nemalé úsilí na vyvinutí jedné z nejlehčích treter, které byly kdy vyrobeny. Váží pouhých 130gramů. Obuv je doporučena pro sprintery na krátké sprinty do 400m. Tretry jsou uzpůsobeny pro maximální citlivost dráhy a to především ,,naboso“ a jsou vytvořeny s odvzdušněním pro stoprocentní lehkost. Někdy máte pocit,že běžíte opravdu bos. Má dobře zpevněnou podélnou klenbu v poměru ke své lehkosti. K dispozici jsou tři pevné hřebíky, které nejdou odmontovat, nečekaně pro celkovou lehkost. Na upínání jsou k dispozici tkanice. Je to výborná tretra,ke které nemám co dodat až na to, že po delším užívání může ztratit svoji pevnost.
Cena:ČR 2790,-na inter., obchod 3990,- USA 69,99$ přibližně 1380,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):9

REEBOK MEN´S BISLETT LJ/PV

Poprvé se pokusím uvést recenzi treter Reebok. Vybral jsem si dálkařské a současně také trojskokanské tretry.Už od pohledu se zdají velmi mohutné a robustní a tak trochu nabouchaně. Mají velmi dobře vyzbrojenou podrážku a to dobrým zpevněním po celém chodidle. Takováhle podpora se jen tak u dálkařských treter nevidí. Dobře je podpořena také podélná klenba. Tretra je opět velmi lehká a komfortní. Velmi účelně je zde využita zpevňující látka na špičce. K zapínání jsou k dispozici nejprve tkanice a následně suchý zip, který utahuje dolní nárt. K dispozici je jako u dalších skokanských treter 6 hřebů. Škoda je jen to,že se nadají sehnat na českém trhu. Nejblíže je můžeme zakoupit na polském trhu.
Cena:ČR není k dispozici USA 89,99$ přibližně 1600,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):9

ADIDAS MEN´S BEIJING TJ

Opět nová olympijská řada od firmy Adidas. Tretra je vesměs stejná jako její předchůdkyně řady adistar, jen se liší barvou. Tretra má dobrá aerodynamický tvar díky tomu, že nikde na svrchní částí nemá žádné rohy ani výběžky a je jen elegantně stažena a zapínána zipem. Když jsme u toho, k zapínání slouží nejprve tkanice a poté zip. Tretra je krásně tvrdá a vyztužená podélnou klenbou a má pro firmu Adidas typický ,,výrůstek“ na prodloužené patě. Je taky velmi dobře vyztužená na patě a proto také není divu,že ji používají i tyčkaři. Tretra krásně drží nohu a její zapínání je uzpůsobeno tomu, aby se do bot téměř nedostával písek. Na této botce nevidím žádné mouchy, možná až na to, co je specifické pro dálkařské a tyčkařské tretry firmy adidas, že se jim po kratší době vyrvou nebo vykloktají závity na hřebíky…
Cena:ČR 4190,- USA 79,99-89,99$ přibližně 1200-1500,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):9

NIKE MEN´S ZOOM SUPERFLY G5

Nike Superfly je technická designově povedená tretra pro sílu na 100-400 m nebo pro 110mpř.. Sprinteři, kteří volí tuto tretru, chtějí svojí nohu co nejvíc upevnit a mít co největší cit. Tretra je uzpůsobená ke dvojímu zapínání(tkaničky a zip). Má silné zpevnění podélné klenby, což jako držitel mohu potvrdit. Tretra má také masivní hřeby s podporou pevných výstupků na samotné tretře. Možná nevýhodou je zip na svrchní straně, který může činit potíže atletům s vysokým nártem.
Cena:ČR 4500,- USA 29,99-59,99$ přibližně 660-1300,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):8

NIKE MEN´S ZOOM LONG JUMP 3

Velmi kvalitní tretra pro skok daleký a skok o tyči. Tretra má zpevněnou patu, což vyžaduje skokanská tretra. Má také dobře zpevněnou klenbu, což ji s vysokým komfortem řadí na přední příčky mezi skokanskými tretrami. Tretra dobře fixuje, má k tomu troje utahování-tkanice, zip a pásek na přední části, čímž nedovoluje noze prokluzovat,nebo se hýbat v botě. Jedinou možnou nevýhodou je po delším opotřebení zip ,do kterého se dostává písek a vyřazuje ho z provozu.
Cena:ČR 3500.- USA 89,99$ přibližně 2000,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):8

NIKE MEN´S HIGH JUMP 2

Asi každý výškař se někdy setkal s touto tretrou. Celá její spodní strana je dost zpevněná a vytváří tak oporu v běhu v oblouku. Všech 12 hřebů vytváří dokonalý zátah v běhu při nabírání rychlosti. Tretra je určena pro všechny výškaře, bez nároků na věk až na to, jestli si ji můžou dovolit. I tato tretra má pár svých nevýhod, což je např.:jestli má závodník nižší nárt, musí si pásek více utahovat, čím se více opotřebovává a postupně se odchlipuje. Je ještě jedna věc, která mi vadí na těchto tretrách. Přední část by mohla být z pevnějšího materiálu, protože nynější je po pár „škrtnutích“ při odrazu švihovou nohou sedřená skoro až na textil.
Cena:ČR 3500,- USA 89,99$ přibližně 2000,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):8

ADIDAS MEN´S ADISTAR SPRINT

Tak je to tu,první z recenzí řady adidas…Sprinterská řada adistar sprint je povedená,ale jako každá má svoje háčky.Tretra je navržená pro sprint na 100,200 i 400m, má výborné zpevnění podélné klenby i celého chodidla, má také skvělý design, což s její vahou z ní činí velmi kvalitní tretru. Tento typ je celoprodyšný díky síťkám na vrchní straně. Tretra má na spodní straně 6 hřebu, které někomu nepřipadnou jako mnoho. Utahování je jiné než u normálních treter a to na suché zipy. To si myslím, že by mohlo být jedinou chybou těchto treter.,,Sucháče“ se mohou po delší době opotřebit a nemusí tak dobře stahovat nohy v tretře….ale to je jen můj názor.
Cena:ČR 3500,-,USA 79,99$ přibližně 1600,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):8

NIKE MEN´S ZOOM PV LITE

Historicky první tretra navržená speciálně pro skok o tyči. Je určená pro všechny výkonnostní kategorie. Má dvojité zpevnění dolní části paty. Poté následuje pevnější část materiálu okolo celé paty až po achilovku. Tretra je vysoká nad kotník a nazouvá se jako ponožka. Je velmi pohodlná a její upínání (nejdříve tkanice a posléze na vnitřní straně široký suchý zip) poskytuje velký komfort jak při závodu, tak i dlouhém tréninku. Zapínací suchý zip slouží k maximální upínací síle, takže naho se cítí jako doma. K dispozici je pět vyměnitelných hřebů. Na tyto tretry mám jen jednu ,,mouchu“. Na přední části nártu jsou vyrobeny z po našem jmenovaném semiši, což si myslím, že není praktické ve vlhčím okolním prostředí. Jinak jako první tretra pro tyčkaře je určitě výbornou volbou.
Cena:ČR 2790,- USA 109,99$ přibližně 2200,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):8

NEW BALANCE MEN´S SDS1005

Tentokrát se budu pokoušet poprvé vytvořit recenzi na tretry značky New Balance. Začnu sprinterskou tretrou, protože ke sprintu mám blízko… Hned z úvody bych chtěl říci, že tretra je velmi lehká díky tomu, že je vytvořena z látky podobné síťovině a má podobné vlastnosti jako nike men´s zoom rival III a IV. Výhodou oproti nike je, že u těchto treter je vyztužení a podpora podélné klenby a také pata je o něco tvrdší. Doporučuje se především sprinterům od nekratší distance po čtyři sta metrů s překážkami, takže to je výborná multifunkční tretra. Je o něco více zpevněná, než její předchůdkyně, kterou nemůžeme zapomenout. Na závodech se prezentuje žluto-černou barvou. K podpoře běhu slouží také osm hřebů. K zapínání slouží nejdříve tkanice a poté zip.Další výhodou je, že tento typ se vyrábí i v ženské, červené verzi. Jedinou nevýhodou může být jen to, že se po chvíli může síťovina na přední části u prstů lehce prodřít a na překážkách u přetahové nohy nemusíme chodit daleko…
Cena:ČR není k dispozici USA 69,99$ přibližně 1200,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):8

NIKE MEN´S ZOOM MAXCAT

Nejlehčí tretra od nike vytvořená pro sprintery od 100 do 400m, kteří preferují opravdu lehkou váhu a flexibilitu.inspirované držitelem světových rekordů na 200 a 400m M.Johnsonem. Jsou velmi pohodlné a především vyrobené z velmi lehkého vzdušného materiálu, na spodní straně mají 5 hřebů. Mají menší zpevnění podélné klenby,která je vyrobena z plastu a gumy. Nevýhodou je jedině rychlé opotřebení,kdy i sám výrobce říká, že jsou „spotřební“, proto by se v nich nemělo trénovat.
Cena:ČR 3990,- USA 79,99$ přibližně 1760,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):7

NIKE MEN´S ZOOM RIVAL S IV

A máme zde další tretru pro nadějné a mladé sprintery. Tretra je vyvinuta od své předchůdkyně od třetí řady Nike. Tretra padne na nohu jako ulitá a měla by vyhovovat sprinterům, kteří chtějí mít dokonalý kontakt s podložkou. Je velmi dobře odvzdušněna, čemuž napomáhají malé dírky na vnější straně nohy či chodidel. Má také dobrý design a je k dostání ve více barevných variantách. K utahování slouží jak suchý zip tak tkanice. Pata není moc dobře vyztužená a tretra nemá zpevnění podélné klenby, což se dá zjistit tím, že tretru bez námahy sevřete špičku a patu v jedné ruce. To jsou jediné mouchy. Proto bych jí nedoporučoval lidem, kteří se v nich budou snažit skákat dálku či nějak odrážet přes patu, protože to je na odražení pat… Jinak jsou to velmi dobré tretry pro atlety vstupní úrovně a také velmi dobře dostupné.
Cena:ČR 2300,- USA 54,99$ přibližně 1000,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):7

NIKE MEN´S ZOOM RIVAL S III

Tato tretra je určena pro mladé nadějné atlety vstupní úrovně. Je vhodné je koupit jako první „lepší“ sprinterské tretry. Tímto nechci říci, že tyto tretry jsou druholigové, naopak se v nich dá podat velmi slibný výkon, což jako vlastník mohu potvrdit (100 m 10,84). Jsou velmi pohodlné, ale nemají zpevnění podélné klenby. Jsou vhodné na všechny povrchy.
Cena:ČR 2061,- USA 29,99$ přibližně 660,- (nepočítáno poštovné)
Moje známka(max. 10):6


TOPlist

327824272 327-824-272

Štegy 2007-2009