Nebe a dudy

Tak by se dal přirovnat minulý týden. Už v pondělí jsem odcestoval na mezistátní utkání do Maďarska. Jeli jsme autobusem přes 6 hodin a cesta byla dlouhá, nudná, únavná a nevím, co ještě. Přijeli jsme na místo pobytu okolo půl sedmé večer a hned jsme se ubytovali na tzv. ,,intru“. Abych řekl pravdu, nebylo to nic moc, ale když zavřu oči, tak na spaní to ušlo. V úterý mě čekala dálka skoro dvě hodiny po poledni, takže dopoledne se neslo v duchu polehávaní…Odpoledne jsme odjeli na stadion a začala příprava na dálku. Dobře se mi běželo na rozběhu, ale nemohl jsem se pořádně odrazit na prkně, což znamená, že všechny skoky byly velmi ploché až na jeden, kterým jsem letěl daleko přes sedm metrů, ale to byl, bohužel, milimetrový přešlap. S výslednými 686cm nejsem spokojen, navíc jsem si již prvním pokusem pohnul se zády. Hnedle jsem šel na masáž doufajíc, že mi masér pomůže. Krásně mi prokřupal záda, hned jsem se cítil lépe, ale na závodění už to nebylo. Druhý den jsme odcestovali zpět do Česka a cesta trvala jenom 6 hodin autobusem a 2 hodiny ve vlaku. Po zbytek pracovního týdne jsem se snažil nabírat sílu na sobotní II. kolo I.ligy mužů. V sobotu jsem závodil v Hradci Králové a na programu jsem měl 100m, 200m a štafetu. Hned v rozběhu jsem si posunul letošní maximum na 10,87s a ve finále za ideální podpory větru (1m/s do zad) jsem vylepšil svůj osobní rekord o celou jednu desetinu na 10,74s. Poté následovalo 200m a zvládl jsem ho za, pro mě kvalitních, 22,00s, což je můj druhý osobní rekord dne. Zvládl jsem ještě štafetu a to byl můj konečný výkon. Byl jsem rád, že závody skončily, protože se opět ozvala bolest zad z MU. Tento týden bych chtěl závodit na TNT-Fortuna Meetingu na Kladně, potkat se s největšími desetibojaři naší země i Evropy a možná i světa. O víkendu proběhne MČR juniorů a juniorek na dráze v Praze, kde je poslední šance na splnění limitu pro MS v polské Byghošti. Všem uchazečům o limity přeji hodně štěstí… a všem ostatním štěstí a hezký den.

15.06.2008 21:40


Soustředění v Litomyšli a krajský přebor družstev juniorů

Zdravíčko všem, celý minulý týden jsem byl na soustředění v Litomyšli, kde jsem trénoval a byl jsem trénován. Pomáhal jsem trenérovi s tréninkem osmých a devátých tříd se zaměřením na atletiku. Divil jsem se, ale děcka mě dokonce i poslouchala, když jsem se jim pokoušel vysvětlit či demonstrovat některý z tajů technik atletických disciplín. Ani jsem nikdy ,,nevypěnil“ což se taky počítá za úspěch. Bydlel jsem na internátu pedagogické školy a nemůžu si stěžovat na nedostatek pohodlí. Jídlo bylo také perfektní a vřele mohu doporučit Litomyšl za ideální tréninkové centrum. Stadion je vzdálen okolo 3 minut chůze. Jedinou nevýhodou je počasí, které bylo celkem proměnlivé nejdříve jasno a krásné sluníčko, ale druhý den pršelo od rána do večera. Ke konci se počasí umoudřilo a svítilo krásné sluníčko. Se svým tréninkem jsem zcela spokojen, jen jsem byl ještě stále unaven z víkendové ligy mužů, což se ozývalo hlavně na odrazové noze. Jsem rád, že jsem zde udělal pokrok ve vrhačských disciplínách a to zejména disku. V kouli už jsem začal pomalu vrhat 5ti kilovou koulí,což je také velký pokrok. O víkendu jsem závodil v Týništi nad Orlicí při II. kole krajského přeboru družstev. Absolvoval jsem 110m př. za 14,80s, kdy jsem se hned po startu lehce propadl, ale s tímto výkonem jsem spokojen. Následovala výška a zkrácený rozběh jen z 5ti kroků, protože na celý rozběh jsem se necítil, neboť jsem ho tuto sezonu ještě nešel. S výslednými 189cm jsem velmi spokojen, protože ani tento výkon by mi nezkazil celkový výkon ve víceboji. V tuto úterý mě čeká mezistátní utkání v Maďarsku, kde budu reprezentovat v dálce. Doufám, že se opět o kousek přiblížím či pokořím hranici limitu na MS. Tak mi držte palce, ať mi to dopadne. Krásný den vinčuji.

08.06.2008 19:22


I.kolo ligy mužů a dálka za 739cm

Dobrý den po delší odmlce. V pracovním týdnu jsem byl lehce zaneprázdněn školou, blíží se konec školního roku, takže jedna písemka střídá druhou, proto jsem nemohl aktualizovat naše stránky. Chtěl bych vám napsat něco o mém týdnu a proběhlých závodech…Celý tento týden byl pro mě omezený bolavým stehnem, takže jsem pořádně trénoval jen jednou a to ve středu. Po tu dobu jsem se šetřil, abych mohl nastoupit do dálkařského sektoru na I. Lize mužů v Jablonci n. N.. Na těchto závodech jsem měl poslední šanci kvalifikovat se na mezistátní utkání juniorů. V den závodu jsem při rozcvičování vůbec necítil bolest ve stehně, což mi udělalo velkou radost.Na programu jsem měl dálku, 200m a štafeta. Na předešlých závodech mně dělalo velkou starost běžet trochu uvolněně na konci dálkařského rozběhu, což jsem již prvním pokusem, byť přešlapem, odboural. V sektoru panovaly ideální podmínky pro skákání, mírný vítr do zad, teplo a dobrá konkurence. Druhým pokusem jsem dolétl na krásných 722cm, což mě zajistilo vedení v soutěži a mohl jsem začít pořádně riskovat. V dalších sériích jsem postupně skočil 705cm,725cm a následně 739cm aneb můj osobní rekord. Když se na to zpětně kouknu, myslím si, že jsem měl menší problém s tím, že mi ke konci skoku trochu rychle padaly nohy, tak doufám,že to brzy odstraním. Následovalo 200m, na kterých jsem vytuhl, jak už moooc dlouho nepamatuji. Po týdnu téměř nicnedělání je to opravdu cítit. Výsledný čas 22,63s na to odpovídá. Už po dvoustovce jsem toho měl plné brýle a to mě čekala ještě štafeta. Úspěšně jsme si předali a nakonec i vyhráli, což podtrhlo náš úspěch. Můžete se podívat do Fotogalerie, kde jsou fotky ze závodů. Příští týden budu trávit na soustředění v Litomyšli, takže budu mimo dosah počítače, takže se nezlobte za zpožděnou aktualizaci. Mějte se hezky.

01.06.2008 21:51


Memoriál Ludvíka Daňka a povinné volno

Hezký den přeji všem. Tento týden se opět přihodilo pár příležitostí, u mě převážně horších. Po nepříjemných závodech v Praze následoval další týden a další závody. V našem hledáčku uvízl memoriál Ludvíka Daňka, na kterém jsem šel 100m. V den závodu jsem myslel, že bude lepší počasí, nakonec vyplynulo zatažené, deštivé, a mírně větrné počasí a ještě k tomu jako bonus byla mírná kosa. Konečný výsledek (11,13s) byl celkem dobrý na to, jaké bylo počasí. Na druhou stranu bylo úžasné vidět v pohybu nejlepší světové diskaře jako Aleknu, Kantera či českou elitu jako Malinu či Marcella. Měl jsem velké štěstí a mohl jsem si je nahrát na foťák a následné video se pokusím dát na tyto stránky, v doufám již brzké Videogalerii. Po závodech mě čekala dlouhá cesta domů vlakem, takže jedna radost. Druhý den ve středu jsem měl volno a jel jsem na masáž. Už v tu dobu mě lehce potahovalo pravé stehno, ale myslel jsem si, že to masáž spraví a bude to v pohodě. Včera na tréninku jsem stihl jen rozcvičení a abecedu a jen dvě rovinky a dál mě stehno nepustilo…Dnes ráno jsem byl ve Sportklinice u Dr. Neumanna a absolvoval jsem ultrazvuk, kde byl vidět otok či boule a poté po dohodě jsem dostal rázovou vlnu na postižené místo. Znamená to, že mám povinné léčebné volno, žádné závody a v pondělí jedu na kontrolu, kdy doufám, že noha bude ok. Příští týden budu mít poslední šanci kvalifikovat se na mezistátní utkání. Bude I.liga mužů, na které bych měl mít už ,,relativní“ formu. Přeji všem hlavně to zdravíčko, což je nejdůležitější a pak ještě hezký den.

23.05.2008 21:50


Pražské přebory

Zdravím všechny návštěvníky našeho webu. Nejdříve se vám pokusím shrnout těch pár událostí, které se za uplynulý týden a víkend přihodily. V sobotu jsem měl první ostřejší závody neboli Pražské přebory. Běžel jsem 110m překážek a skákal dálku. Byly to moje první pořádné závody, dá se říci od loňského podzimu, protože v hale jsem absolvoval jen jedny závody. Se svým výkonem na překážky jsem velmi zklamán (15,20s), dálka byla lepší (703cm), na první závody to ujde. Zaplatil jsem daň prvním závodům a příčin neúspěchu je hned několik. Myslím si, že jsem trochu podcenil rozcvičování a poté jsem byl v časovém presu. Další možná příčina je, že jsem nebyl na tak vysoké provozní teplotě, abych podal dobrý výkon. Tímto se nechci vykrucovat na nějaké jiné podmínky než měli ostatní, jen chci upozornit na faktory mého neúspěchu, za které jsem byl zodpovědný. Během týdne jsem dvakrát trénoval překážky, nejprve náběhy na 1-3přek. a následně 8 překážek za sebou. Je vidět, že je nemám až tak naběhané…V dálce mně dělal největší problém se trochu uvolnit v závěru, protože skočit více jak 730cm nejde v křeči. Tímto bych ukončil hodnocení týdne a dále bych chtěl upozornit na nové fotky ve Fotogalerii. Jsou nečekaně z tréninku překážek a z disku. Pomalu se rozjíždí další rubrika O atletice, kam bych rád umístil světové i české světové rekordy, něco o pravidlech a disciplínách a také o historických osobnostech atletiky. Kdyby jste měli nějakou otázku na mě nebo na někoho z našeho týmu, nebojte se napsat do diskuze nebo využít našich kontaktů. Omlouvám se za technické problémy s tréninkovým deníkem. Příští týden mě čekají ve škole ředitelská volna díky maturitám a také memoriál Ludvíka Daňka. Doufám, že se mi bude dařit víc a více, to samé přeji samozřejmě i Vám…

18.05.2008 16:57


První závody aneb 200m za 22,13s

Tuto středu pro mě začala venkovní sezóna 2008. Absolvoval jsem svůj první závod a to na 200m. Tyto závody jsme brali s trenérem jen tréninkově, protože závod se bral jako jeden měřený úsek, po němž následovaly ještě dva a to 200m stupňovaně a 250m rozloženě. Výsledný čas 22,13s je celkem dobrý příslib pro celou nadcházející sezónu. Podmínky byly ideální, vítr foukal regulérní, mírný do zad, a cítil jsem, že by to mohlo běžet. I když mě stále limituje bolavá achilovka, jsem se svým výkonem spokojen. Jedinou zápornou věc bych viděl na startérech, kteří měli velké problémy jenom s tím odstartovat. Navečer jsem byl na masáži a cvičení s rukou ve Sportklinice, kde jsem se dohodl s Dr. Neumannem na postupu léčby bolavé achilovky. Doufám, že budu co nevidět v pořádku. Ještě bych se chtěl vyjádřit k začínající sezóně a prvních výsledcích. Oba stále ještě dorostenci, Pavel Maslák a jeho velmi dobrý výkon na 200m za 21,47s (smekám..) nebo Martin Říčan a také 200m za 21,85s 100m za 10,87s. Tyto výsledky mluví za vše, že tato sezóna bude bohatá na velmi dobré výkony. Držím všem palce, ať jim vydrží forma.

08.05.2008 21:29


Nejlepší sportovci Pardubického kraje

Přeji hezký den návštěvníkům našeho webu. V úterý jsem byl pozván na vyhlašování Nejlepšího sportovce Pardubicka. Vyhlašovací ceremoniál se odehrál v Sukově síni v Domě hudby. Programem provázela Jolana Voldánová, zpívali Monika Absolonová nebo Pepa Vojtek. Ceny předávali také známe osobnosti sportu jako je Imrich Bugár (olympijský medailista,evropský či světový šampión v hodu diskem z roku 1980-1983) nebo krajští představitelé jako je vícehejtman Pardubického kraje Roman Línek. Ceremoniál se rozděloval do různých kategorií a já jsem byl vyhlášen jako nejlepší sportovec Pardubického kraje v kategorii mládež či junioři/juniorky. Nejlepším dospělým sportovce byl vyhlášen plavec Jiří Jedlička. Předávání se mi celkem líbilo, hlavně to, že jsem se mohl následně vyfotit s významnými osobnostmi. Vyhlašování následně pokračovalo rautem v restauraci Hattrick. Další pro mě významná událost v tomto týdnu se udála ve čtvrtek, kdy jsem měl volno, protože jsem byl velmi unaven z tréninku v tretrách. Jeli jsme s tátou na regeneraci do Hradce Králové a předtím jsme se zastavili na golfovém odpališti. Půjčili jsme si golfové hole a každý 50 míčků. Ze začátku jsme se opravdu pobavili, protože každý z nás napoprvé alespoň jednou minul…Nakonec jsme se dostali od tempa a meta 130m byla lehkým oříškem…Můžete se kouknou do Fotogalerie na naše zajímavé golfové umění. Na druhou stranu jsem v pátek pěkně cítil ruce a záda. Tento sport mě chytl a doufám, že si ho budu moci ještě někdy zopakovat.

26.04.2008 13:23


Jako za mlada

Tak jsem konečně zpět zdravý a plný síly…Hned po přidání minulé aktuality jsem byl na vyšetření u Dr.Neumanna, kde mně byl na stehno aplikován laser. Po vyšetření jsem byl ještě na masáži, která si myslím, že také přispěla k celkové rekonvalescenci. Museli jsme na týden omezit rychlostní a frekvenční trénink, čímž jsme se dostali dva týdny nazpět. Na druhou stranu jsem udělal větší pokrok se zápěstím. Už mohu lehce házet diskem či oštěpem s menším či větším odpočinkem. Největší problémy, si myslím, že bude u vrhu koulí, kdy jsem si jen obtěžkal 4kg kouli a bolest v zápěstí se nedala vydržet… Po týdnu lehkého odpočinku jsem opět nastoupil do plného tréninku. Měl jsem a stále mám velkou chuť do rychlostního tréninku, který jsem v době zranění nemohl absolvovat. Celkem jsem rád, že jsem měl dneska volno, protože za celý týden se ve mně nashromáždila únava obzvláště z rychlostního tréninku v úterý a také z rychlostní vytrvalosti v písku ve středu (viz Tréninkový deník). Další užitečné informace o mých tréninkových dávkách si můžete přečíst v již zmíněném Tréninkovém deníku, který začíná 8.3.2008, kdy jsem poprvé trénoval po zranění ruky. Chtěl bych se také čtenářům našich stránek omluvit za zhoršenou aktualizaci, protože tento a minulý týden jsem byl velmi zaneprázdněn buď tréninkem nebo školou, ve které se minulý týden konal ,,Rodičák“. Úspěšně jsem ho přežil, a tak s celkem dobrými známkami vplouvám do třetího čtvrtletí. Poslední věc, na kterou bych chtěl ukázat, jsou zajímavé fotky ve Fotogalerii z vyšetření ve Sportklinice nebo z víkendového focení.

21.04.2008 20:08


Když se daří, tak se daří

Vítám návštěvníky poprvé ve čtvrtém měsíci roku 2008. Hned ze začátku bych chtěl podotknou na jednu položku na našich stránkách a to na Tréninkový deník, který je stále ve zkušebním provozu a vychytávají se v něm poslední chyby. Poté bych Vám chtěl sdělit jednu špatnou zprávu. Na úterním tréninku jsem si při startech škubl s levým předním stehnem a ani sem nedokončil trénink. Stehno mě bolelo už od sobotních nepříjemných, za to kvalitních, kopců. Včera jsem si dal odpočinek a dnes jsem trochu trénoval, ale stálo to za ,,starou belu“. Stále mě stehno nepustí do takového rozsahu, jaký bych si přál a pořád pobolívá. Doufám, že zítra se s Dr.Neumannem shodneme na postupu léčby a co nejdříve budu moci znovu naplno trénovat. Nakonec bych Vám chtěl poděkovat za vaše příspěvky v diskuzi.

03.04.2008 16:33


První chvíle bez sádry

Přeji hezký den všem čtenářům našich stránek. Doufám, že jste všichni prožili krásné velikonoční svátky. Hned zezačátku se musím pochlubit tím, že jsem dneska absolvoval můj první trénink bez sádru. Byl to nevšední pocit a mnohem více jsem cítil zápěstí, než nalomenou kost. V dnešních dopoledních hodinách jsem byl přijat do nemocnice na vyšetření a následný rentgen a prohlídka dopadly až překvapivě dobře. Na snímku bylo vidět, že mi kost dobře srostla a že už není potřeba další sádry a naopak mohu začít rehabilitovat. S rehabilitací začínám již zítra a budu na ni docházet po 14 dnů. Dneska jsem stihl ještě rehabilitaci v Hradci Králové, kde jsem cvičil s rukou jako o život a musím přiznat, že jsem se jen neusmíval. Zápěstí mám, jak jsem sám poznal, silně zatuhlé a nemohu s ním hýbat pořádně do stran ani nahoru či dolů. Ještě se na skok vrátím ke včerejšku, kdy jsem měl celkem nepříjemný trénink a poprvé jsem tento rok, jak se říká ,,kosil“. Možná na to měla vliv i kachna, kterou jsem měl k obědu, každopádně si mohu zapsat křížek u tohoto dne v tréninkovém deníku. Dnes také slaví náš pan trenér Čechák 70té narozeniny, tak mu tímto přeji vše nej ke kulatinám. Přidávám poslední připomínku k našim stránkám a to, že se snažím co nejvíce aktualizovat články a budu jen rád, když mi napíšete do diskuze Váš názor.

25.03.2008 22:41


1 |2 |3 |4 |5 |6| 7 |


TOPlist

327824272 327-824-272

Štegy 2007-2009